0

سبد خرید

0

نحوه اضافه کردن فاویکون دلخواه در وردپرس

سلام دوستان؛

همیشه پس از طراحی قالب وردپرس یا انتخاب و نصب و تنظیم آن کار تمام نشده و همچنان گزینه های ریز و درشتی وجود دارد که باید به آنها پرداخت. مثلا یکی از بخش هایی که حائز اهمیت است ساخت یک لوگوی تجاری مناسب است تا کاربران، شما را با آن بشناسند و شما با این کار به وبسایت و فعالیت های خود هویت ببخشید. شما پس از صرف مدتی مشخص می توانید به نتیجه ی دلخواه خود رسیده و لوگوی مورد نظر را طراحی و پیاده سازی کنید.
محل قرارگیری لوگو را معمولا در سربرگ سایت خود قرار می دهید تا همگی با آن آشنا شوند. اما جای دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید لوگوی خود را بگذارید آن هم در گوشه ی سمت چپ مرورگر است.
یعنی دقیقا جایی که با وارد کردن آدرس وبسایت لوگو به نمایش گذاشته می شود. لوگویی که در این قسمت قرار می گیرد “Favicon” نام دارد و به آن وردپرس favicon در وبسایت های وردپرسی می گوییم.

 

چرا مهم است که یک فاویکون وردپرس را اضافه کنیم؟

همانطور که در مقدمه ذکر شده است، یک فاویکون وردپرس ضروری است که سایت شما را شناسایی و شناسایی می کند. همچنین کاربرپسند بودن و تجربه کاربری شما را بهبود خواهد بخشید.

تصور کنید که سایت شما یک فاویکون ندارد و کاربر شما دارای بیش از یک تب باز است. احتمال وجود دارد که آنها قبل از اینکه حتی زودتر از برگه سایت خود عبور کنند، ممکن است نشان دهند که سایت شما در دسترس نیست. یکی دیگر از چیزهایی که باید در نظر داشت این است که اضافه کردن فاویکور وردپرس یکی از بزرگترین اشتباهات وردپرس است که می تواند بر اساس نظرسنجی ها باشد.

یکی دیگر از دلایل خوبی برای اضافه کردن فاویکون این است که اگر کاربران شما مایل به ذخیره صفحه خود به صفحه اصلی خود، چه تلفن همراه و یا هر دستگاه دیگر، فاویکون به عنوان نماد آنها را ببینید.

بنابراین بدون تاخیر بیشتر، بیایید به آموزشها برسیم!

 

چگونه یک فاویکور وردپرس ایجاد کنیم

قبل از تصمیم به ایجاد فاویکون وردپرس، مطمئن شوید که چیزی است که کل وب سایت شما را نشان می دهد. اگر برای کسب و کار و یا شرکت شما باشد، می توانید حتی از آرم رسمی خود استفاده کنید. اما اگر تصمیمی نگیرید، می توانید چیزی را که میخواهید وبسایت خود را نشان دهید را انتخاب کنید. با این حال، ما توصیه می کنیم که شما فاویکون خود را ساده نگه دارید، زیرا در اکثر مرورگرها در 16 × 16 پیکسل نمایش داده می شود.

wordpres-favicon-photoshop

برای ایجاد هدف، می توانید از هر برنامه ویرایش عکس که مایل به استفاده از آن هستید Adobe Photoshop یا Gimp باشد. اما مطمئن شوید که اندازه آیکون سایت حداقل 512 × 512 پیکسل است. شما می توانید شفاف یا استفاده از هر پس زمینه رنگی که می خواهید استفاده کنید. مهم نیست که چه نوع فایل آن است که آیا JPEG، PNG یا GIF.

یکی دیگر از راه های ایجاد فاویکون، استفاده از هر نوع ژنراتور فاویکون در اینترنت است. این یک راه حل آسان است اگر شما هیچ دانش فتوشاپ یا دیگر برنامه های ویرایش عکس را ندارید.

favicon-generator

یک نمونه از ژنراتور Favicon آنلاین شما می توانید برای ایجاد فاویک سفارشی خود را استفاده کنید! بهترین بخش این است که شما می توانید از تمام ویژگی های به صورت رایگان استفاده کنید.

Visit Favicon Generator

چگونه یک فاویکون را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید

روش 1: با استفاده از گزینه سفارشی

پس از ایجاد فاویکون کامل برای وب سایت شما، احتمالا تعجب می کنید که چگونه یک تصویر را به عنوان یک فاویکون وردپرس آپلود کنید. فقط مراحل ساده زیر را دنبال کنید و به هیچ وجه انجام نخواهید شد.

به Dashboard خود بروید و گزینه ای برای ظاهر و سپس سفارشی سازی را انتخاب کنید.

favicon-add-step-2

سپس می توانید بر روی هویت سایت کلیک کنید. این گزینه به شما اجازه می دهد عنوان سایت و همچنین شعار وب سایت وردپرس خود را اضافه کنید. در پایین، شما همچنین گزینه ای برای اضافه کردن یک آیکون سایت پیدا خواهید کرد.

favicon-add-step-3

گام نهایی برای اضافه کردن فاویکور وردپرس شما این است که تصویری را که ایجاد کرده اید آپلود کنید. شما می توانید تصویر را رها کنید یا فایل ها را برای آپلود انتخاب کنید. تصویر را ذخیره کنید و انجام می شود

روش 2: اضافه کردن وردپرس Favicon با استفاده از یک پلاگین

یکی دیگر از راه های آسان برای دریافت یک افزونه وردپرس برای صفحه شما با استفاده از افزونه های وردپرس ساخته شده در دسترس است.

در اینجا ما نمونه ای از افزونه Favicon توسط RealFaviconGenerator را برای شما نشان می دهد.

favicon-wp-plugin

اولین قدم این است که پلاگین را دانلود و نصب کنید. شما می توانید Favicon را مستقیما از وب سایت رسمی وردپرس دانلود کنید. اگر در رابطه با روند نصب، هر گونه سردرگمی داشته باشید، از آموزش ما در مورد نحوه نصب پلاگین وردپرس اطمینان حاصل کنید. how to install a WordPress plugin.

favicon-plugin-step1

پس از نصب و فعال سازی افزونه، می توانید به داشبورد خود بروید و ظاهر را انتخاب کنید. در آنجا گزینه جدید Favicon را پیدا خواهید کرد.

favicon-plugin-step2

شما به صفحه Favicon هدایت می شوید، جایی که می توانید فاویکون سفارشی ایجاد شده خود را آپلود کنید یا شما همچنین می توانید یک جدید ایجاد کنید. پس از آپلود، تغییرات را ذخیره کنید و فاویکون شما آماده است!

چگونه فاویکون موجود وردپرس خود را تغییر دهید

اگر می خواهید فاویکون موجود خود را تغییر دهید، ساده است. شما فقط می توانید مراحل مشابه اضافه کردن یک فاویک را دنبال کنید. تنها تفاوت این است که فاویکون را تغییر دهید به جز اضافه کردن یک جدید در انتهای. این که آیا شما از سفارشی ساخته شده و یا پلاگین استفاده می کنید، هنوز هم در کل فرایند هیچ تفاوتی ندارد!

خلاصه این همه!

همانطور که قبلا ذکر شد، اگر شما به دنبال یک وب سایت وردپرس برای کسب و کار یا شرکت یا هر نوع سایتی برای آن هستید، یک فاویکون لازم است تا بتوانید به طور مستمر در مورد کاربران خود ایجاد کنید. با استفاده از این مراحل آسان، می توانید نه تنها فاویکون را برای وب سایت خود ایجاد یا ایجاد کنید، بلکه در حال حاضر نیز می دانید که چگونه می توانید یک فاویکون وردپرس را اضافه یا تغییر دهید.

با راهنمایی وردپرس کامل و آسان در مورد فاویکون، من امیدوارم همه شما درک اهمیت و روند آپلود فاویکون را بدانید! امیدوارم این مقاله کمک کند! اگر ما هر چیزی را از دست دادیم، به ما اطلاع دهید که در بخش نظرات زیر است.

اگر شما علاقه مند به آموزش جالب وردپرس هستید، پس از بررسی سایر مقالات ما!

همتا وردپرس

همتا وردپرس با هدف ایجاد یک مرجع کامل در زمینه آموزش وردپرس ، افزونه وردپرس و قالب وردپرس از سال 1393 پا به عرصه وب گذاشت. ما در همتا وردپرس سعی می کنیم همواره به نیاز های شما کاربران عزیز در زمینه وردپرس فارسی پاسخ دهیم.قصد داریم به شما کمک کنیم تا سایتی پر قدرت راه اندازی کنید و تبدیل به مشتری همیشگی ما شوید.

بدون نظر